Україна
Побережненська  сільська  рада  
Вінницького  району  Вінницької  області  
Рішення

02 липня 2019   року      32 сесія 07  скликання
с. Побережне

Про  встановлення місцевих податків
на  території   Побережненської
сільської  ради на 2020 рік


Відповідно до ч. 1 ст 59 та  керуючись п. 24 ст 26 Закону України  « Про  місцеве  самоврядування в Україні» ст. ст. 7,8,10, 12,  розділу  І , розділами XII, XIV, підрозділом 8 розділу XX та п.33 підрозділу 10 Податкового кодексу України, сільська  рада 
        ВИРІШИЛА:

1. Встановити на 2020 рік  на  території Побережненської  сільської  ради податок на майно, який складається з:
1.1.Податку на нерухоме майно , відмінне від земельної ділянки та затвердити Порядок його справляння згідно з додатком №1;
1.2.Транспортного податку та затвердити Порядок його справляння згідно з додатком №1;
1.3.Плату за землю в частині земельного податку та затвердити Порядок його справляння згідно з додатком №1;
2.Встановити на території Побережненської сільської ради єдиний податок та затвердити Порядок його справляння згідно з додатком №1;
3.Встановити на території Побережненської сільської ради акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів та затвердити Порядок його справляння згідно з додатком №1 .
4.  Дане  рішення  підлягає  оприлюдненню   в  засобах  масової  інформації .

4. Дане  рішення  набирає  чинності    з  01.01.2020 року.
5 . Контроль  за  виконанням  даного  рішення  покласти  на  постійну  комісію  з  питань соціально-економічного  розвитку, планування  бюджету, фінансів та  цін.

Сільський  голова      А.М.Король

 

Україна
Побережненська  сільська  рада  
Вінницького  району  Вінницької  області  
Рішення

02 липня 2019   року      32  сесія 07 скликання
с. Побережне


Про  встановлення на  території   Побережненської
сільської  ради транспортного  податку  та 
затвердження Порядку його справляння на 2020 рік


Відповідно до ч. 1 ст 59 та  керуючись п. 24 ст 26 Закону України 
« Про  місцеве  самоврядування в Україні» ст. ст. 7,10, 12,  розділу I  Податкового кодексу України, зі змінами, внесеними Законом України №1791-VIII від 20.12.2016 року, сільська  рада 
        ВИРІШИЛА:

1. Встановити   на  території Побережненської  сільської  ради  транспортний  податок на 2020 рік 25000 грн. за кожен легковий автомобіль, з року випуску якого  минуло не більше п’яти років (включно) та середньо ринкова вартість якого становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (підзвітного) року.
2.Затвердити  Порядок його  справляння згідно  з  додатком  № 1.

3.  Дане  рішення  підлягає  оприлюдненню   в  засобах  масової  інформації .

4. Дане  рішення  набирає  чинності    з  01.01.2020 року.

5 . Контроль  за  виконанням  даного  рішення  покласти  на  постійну  комісію  з  питань соціально-економічного  розвитку та бюджету.

 


Сільський  голова      А.М.Король


                                                                   Додаток №1
                                                                      до рішення  сесії  Побережненської сільської  ради
                                                                          від _______р.

Порядок
справляння транспортного податку

1. Платники податку
Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані на території Побережненської сільської  ради згідно з чинним законодавством,  власні легкові автомобілі.
2.Об’єкт оподаткування
        Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньо ринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, виходячи з марки, моделі, року випуску, типу двигуна, об’єму циліндрів двигуна, типу коробки переключення передач, пробігу легкового автомобіля, що розміщується на його офіційному веб-сайті.
3.База оподаткування
            Базою оподаткування є легковий автомобіль, з року випуску якого минуло не більше п’яти років (включно) та середньо ринкова вартість якого становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
4.Ставка податку
Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік  у розмірі 25 000 грн. за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до пункту 2 Порядку.
5.Порядок обчислення суми податку
Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування фізичних осіб на території Побережненської сільської  ради, проводиться Вінницьким відділенням Вінницької ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області за місцем реєстрації платника податку.
Податкове/ податкові повідомлення-рішення  про сплату  суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються)  платнику податку органом державної податкової служби за місцем його реєстрації до 1 липня року базового (податкового) періоду (року).
Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.
Орган державної податкової служби надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.
Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень – рішень про сплату податку фізичним особам – нерезидентам здійснює орган державної податкової служби за місцем реєстрації об’єктів оподаткування, що перебувають у власності таких нерезидентів.
Органи внутрішніх справ зобов’язані   щомісяця у 10-денний строк  після закінчення календарного місяця  подавати органу державної податкової служби відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем реєстрації об’єкта оподаткування станом на перше число відповідного місяця в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
У разі набуття права власності на об’єкт оподаткування протягом року податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.
У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а для нового власника — починаючи з місяця, в якому виникло право власності.
У разі спливу п’ятирічного віку легкового автомобіля протягом звітного року податок сплачується за період з 1 січня цього року до початку місяця, наступного за місяцем, в якому вік такого автомобіля досяг (досягне) п’яти років.
У разі незаконного заволодіння третьою особою легковим автомобілем, який є об’єктом оподаткування, транспортний податок за такий легковий автомобіль не сплачується з місяця, наступного за місяцем, в якому мав місце факт незаконного заволодіння легковим автомобілем, якщо такий факт підтверджується відповідним документом про внесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, виданим уповноваженим державним органом.
У разі повернення легкового автомобіля його власнику (законному володільцю) податок за такий легковий автомобіль сплачується з місяця, в якому легковий автомобіль було повернено відповідно до постанови слідчого, прокурора чи рішення суду. Платник податку зобов’язаний надати контролюючому органу копію такої постанови (рішення) протягом 10 днів з моменту отримання.
У разі незаконного заволодіння третьою особою легковим автомобілем, який є об’єктом оподаткування, уточнююча декларація юридичною особою – платником податку подається протягом 30 календарних днів з дня внесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
У разі повернення легкового автомобіля його власнику уточнююча декларація юридичною особою – платником податку подається протягом 30 календарних днів з дня складання постанови слідчого, прокурора чи винесення ухвали суду.
Вінницьке відділення Вінницької ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.
6.Податковий період
Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.
7.Строк та порядок сплати податку
7.1. Податок сплачується за місцем реєстрації об’єктів  оподаткування і зараховується до бюджету Побережненської сільської  ради згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.
7.2. Транспортний податок сплачується:
а) фізичними особами — протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;
б) юридичними особами — авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.
8.Строк та порядок подання звітності про обчислення і сплату податку
Платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають до Вінницького відділення Вінницької ОДПІ  ГУ ДФС у Вінницькій області декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 «Податкова декларація (розрахунок)» Податкового кодексу України з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.
Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, декларація юридичною особою – платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.
Секретар сільської ради                                                                  Н.М.Кучер

 


Додаток №3
до рішення сільської ради
              від_____________№


Порядок
справлянняплати за землю в частині  земельного податку

1. Платники земельного податку
1.1.Платниками земельного податку є:
а) власники земельних ділянок;
б) землекористувачі.
1.2. Не є платниками земельного податку суб’єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності відповідно до глави 1 розділу XIVПодаткового кодексу України.
   2. Об’єкт оподаткування
2.1.Об’єктом оподаткування земельним податком є земельні  ділянки,  які  перебувають у власності, або користуванні
2.2. земельні частки (паї), які перебувають у власності

2.3. Не є об’єктом оподаткування:
а) земельні ділянки кладовищ;
б) земельні ділянки, надані для будівництва і обслуговування культових та інших будівель, необхідних для забезпечення діяльності релігійних організацій, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку.
                                                    
               3. База оподаткування земельного податку:
  3.1. Базою оподаткування земельним податком  є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до  порядку, встановленого  Податковим  Кодексом України.
  3.2  Площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

               4.Ставки податку:
        4.1. Ставка земельного податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено (незалежно від місцезнаходження) встановлюється у розмірі не більше 3-х  відсотків від їх нормативної грошової оцінки за винятком земельних ділянок сільськогосподарських угідь.
        4.2. Ставка земельного податку  за сільськогосподарські угіддя, не більше одного відсотка від їх нормативної грошової оцінки.
        4.3. Ставка податку встановлюється у розмірі не більше 12 відсотків від їх нормативної грошової оцінки за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб»єктів господарювання (крім державної та комунальної форми власності).
            Ставки податку за земельні ділянки  розташовані за межами населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено встановлюються у розмірі не більше 5 відсотків від нормативної грошової оцінки площі ріллі по області.

              5.Порядок обчислення суми податку
Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.
Головне управління Держземагентства у Вінницькому районі та органи державної реєстрації прав на нерухоме майно, щомісяця не пізніше 10 числа наступного місяця, а також за запитом органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки подають інформацію, необхідну для обчислення і справляння земельного податку, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Обчислення суми земельного податку фізичним особам на території Побережненської сільської ради  проводиться Вінницьким відділенням Вінницької ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області.
Податкове повідомлення-рішення про суму податку, що підлягає сплаті, та платіжні реквізити надсилаються Вінницьким відділенням Вінницької ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області платнику податку до 1 липня звітного року за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 58 Податкового кодексу України.
            У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника до іншого протягом календарного року податок сплачується попереднім  власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначену земельну ділянку, а новим власником — починаючи з місяця, в якому у нового власника виникло право власності.
            При переході права власності на будівлю, споруду (їх частину) податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини), з урахуванням прибудинкової території сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку.
            За земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у спільній власності кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується з урахуванням прибудинкової території кожному з таких осіб:
            1) у рівних частинах - якщо будівля перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділена в натурі, або одній з таких осіб-власників, визначеній за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;
             2) пропорційно належній частці кожної особи - якщо будівля перебуває у спільній частковій власності;
             3) пропорційно належній частці кожної особи - якщо будівля перебуває у спільній сумісній власності і поділена в натурі.
             За земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у користуванні кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується кожному з них пропорційно тій частині площі будівлі, що знаходиться в їх користуванні, з урахуванням прибудинкової території.
             Юридична особа зменшує податкові зобов'язання із земельного податку на суму пільг, які надаються фізичним особам відповідно до під пункту 8.1розділу 8 Порядку за земельні ділянки, що знаходяться у їх власності або постійному користуванні і входять до складу земельних ділянок такої юридичної особи.
             Такий порядок також поширюється на визначення податкових зобов'язань із земельного податку юридичною особою за земельні ділянки, які відведені в порядку, встановленому Законом України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні"для безоплатного паркування (зберігання) легкових автомобілів, якими керують інваліди з ураженням опорно-рухового апарату, члени їх сімей, яким відповідно до порядку забезпечення інвалідів автомобілями передано право керування автомобілем, та законні представники недієздатних інвалідів або дітей-інвалідів, які перевозять інвалідів (дітей-інвалідів) з ураженням опорно-рухового апарату.
6.Податковий період
           Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.
7.Строк та порядок сплати податку
           Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.
            Земельний податок сплачується:
            а) фізичними особами — протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;
           б) юридичними особами — рівними частками щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
8.Пільги із сплати податку
             Пільги щодо сплати земельного податку:
8.1. Для фізичних осіб:
а) інваліди І та ІІ групи;
б) фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей до 18 років;
в) пенсіонери (за віком);
г)ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
ґ) фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
            Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної  категорії  фізичних осіб підпунктом 8.1 цього розділу, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм:
а) для ведення особистого селянського господарства - у розмірі не більш як 2 гектари;
б) для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) не більш як 0,25 гектара;
в) для індивідуального дачного будівництва - не більш як 0,10 гектара;
г) для будівництва індивідуальних гаражів - не більш як 0,01 гектара;
д) для ведення садівництва - не більш як 0,12 гектара.
8.2. Для юридичних осіб:
      а)  санаторно-курортні та оздоровчі заклади громадських організацій інвалідів, реабілітаційні установи громадських організацій інвалідів;
     б)громадські організації інвалідів України, підприємства та організації, які засновані громадськими організаціями інвалідів та спілками громадських організацій інвалідів і є їх повною власністю, де протягом попереднього календарного місяця кількість інвалідів , які мають там основне місце роботи, становить не менш як 50 відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить протягом звітного періоду не менш як 25 відсотків суми загальних витрат на оплату праці .
               Зазначені підприємства та організації громадських організацій інвалідів мають право застосовувати цю пільгу за наявності дозволу на право користування такою пільгою, який надається уповноваженим органом відповідно до Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».
Побережненська сільська рада  за зверненням юридичних та/або фізичних осіб може додатково надавати пільги зі сплати земельного податку.
               Відповідно така пільга надається з 1-го числа місяця наступного за місяцем прийняття рішення і діє до кінця бюджетного року.
9.Строк та порядок подання звітності про обчислення і сплату податку
            Платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають ВОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового кодексу України.
Подання такої декларації звільняє від обов’язків подання щомісячних декларацій . При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника земельного податку) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нормативної грошової оцінки землі.
            Щодо нововідведених земельних ділянок декларація подається протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.
Секретар сільської ради                                                                     Н.М.Кучер

 

 


Додаток 2
до рішення про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку
ПЕРЕЛІК
пільг для фізичних та юридичних осіб, наданих
відповідно до пункту 284.1 статті 284 Податкового
кодексу України, із сплати земельного податку1

Пільги встановлюються на 2020 рік та вводяться в дію
з 01 січня 2020 року.

Адміністративно-територіальні одиниці або населені пункти, або території об’єднаних територіальних громад, на які поширюється дія рішення ради:
Код області Код району Код згідно з КОАТУУ Найменування адміністративно-територіальної одиниці
або населеного пункту, або території об’єднаної територіальної громади

Група платників, категорія/цільове призначення
земельних ділянок Розмір пільги
(відсотків суми податкового зобов’язання за рік)


1.Заклади освіти 100%
2.Заклади культури 100%
3.Медичні заклади  100%
4.Кладовища 100%
5.Заклади  релігії 100%


Сільський голова А.М.Король

 

 

Україна
Побережненська  сільська  рада  
Вінницького  району  Вінницької  області  
Рішення

02 липня 2019   року       32  сесія 07  скликання
с. Побережне

Про  встановлення на  території   Побережненської
сільської  ради акцизного  податку   з  реалізації суб’єктами 
господарювання роздрібної  торгівлі підакцизних  товарів   та 
затвердження Порядку його справляння


Відповідно до ч. 1 ст. 59 та  керуючись п. 24 ст 26 Закону України  « Про  місцеве  самоврядування в Україні» ст. ст. 7,10, 12,  розділу  І  Податкового кодексу України, сільська  рада 
        ВИРІШИЛА:

1. Встановити   на 2020 рік на території Побережненської  сільської  ради  наступні ставки акцизного  податку   з  реалізації суб’єктами  господарювання роздрібної  торгівлі підакцизних  товарів:
- Для пива, алкогольних  напоїв, тютюнових виробів,тютюну та промислових замінників тютюну, ставка податку становить 5 відсотків.
2.Затвердити Порядок його справляння згідно з додатком №1.
3.  Дане  рішення  підлягає  оприлюдненню   в  засобах  масової  інформації .

4. Дане  рішення  набирає  чинності    з  01.01.2020 року.
6 . Контроль  за  виконанням  даного  рішення  покласти  на  постійну  комісію  з  питань соціально-економічного  розвитку та бюджету.

 

Сільський  голова      А.М.Король

 

 


Додаток №1
до рішення ____ сесії Побережненської сільської ради
7 скликання від ¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬
____________2016 р.

Порядок
справляння акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

1. Платники податку
     Особа – суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію підакцизних товарів.

1. Об’єкт оподаткування
    Об’єктом оподаткування є операції з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.
До підакцизних товарів належать:
1) пиво;
2)алкогольні напої;
3)тютюнові вироби,тютюн та промислові замінники тютюну;
4)нафтопродукти, скраплений газ, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, паливо моторне альтернативне

3. База оподаткування
     Базою оподаткування є вартість (з податком на додану вартість та без урахування акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів) підакцизних товарів,  реалізованих суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі.

4.Ставка податку
    Ставка податку для підакцизних товарів становить:
• Для пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, реалізованих суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, ставка податку становить 5 %;

5.Порядок обчислення суми податку
     Суми податку, що підлягають сплаті, з підакцизних товарів  визначаються платником податку самостійно, виходячи з об’єктів оподаткування, бази оподаткування та ставки податку, відповідно до розділу 4.

6.Податковий період
    Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю.

7.Строк та порядок сплати податку
     Суми податку перераховуються до бюджету Побережненської сільської ради  згідно з положеннями Бюджетного кодексу України, суб’єктом господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку передбаченого Податковим кодексом України для подання податкової декларації за місячний податковий період.
     Особа – суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, сплачує податок за місцем здійснення реалізації таких товарів.
8. Строк та порядок подання звітності про обчислення і сплату податку
     Особи – суб’єкти господарювання        роздрібної торгівлі, які  здійснюють реалізацію підакцизних товарів, підлягають обов’язковій реєстрації як платники податку органом державної податкової служби за місцем знаходження пункту продажу товарів не пізніше граничного терміну подання декларації акцизного податку за місяць в якому здійснюється господарська діяльність.
    Суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, який  здійснює реалізацію підакцизних товарів подає щомісяця не пізніше 20 числа наступного періоду органу державної податкової служби за місцем реєстрації декларацію акцизного податку за формою, затвердженою порядком, встановленою статтею 46  Податкового кодексу України.
Н.М.Кучер
Секретар сільської ради                                                    


Україна
Побережненська  сільська  рада  
Вінницького  району  Вінницької  області  
Рішення

02 липня  2019   року      32 сесія 07  скликання
с. Побережне

Про  встановлення на  території   Побережненської
сільської  ради єдиного податку   та 
затвердження Порядку його справляння на 2020 рік


Відповідно до ч. 1 ст 59 та  керуючись п. 24 ст 26 Закону України 
« Про  місцеве  самоврядування в Україні» ст. ст. 7,8,10, 12,  розділу  І , розділами XII, XIV, підрозділом 8 розділу XX та п.33 підрозділу 10 Податкового кодексу України,, сільська  рада 
        ВИРІШИЛА:

1. Встановити   на  території Побережненської  сільської  ради наступні ставки  єдиного  податку на 2020 рік:
1.1.Для першої групи – фізичних осіб-підприємців ставка становить 10% розміру прожиткового мінімуму, встановленого на 01 січня 2018 року;
1.2.Для другої групи – фізичних осіб-підприємців ставка становить 20%, розміру прожиткового мінімуму, встановленого на 01 січня 2018 року;
2.Затвердити  порядок  справляння єдиного податку згідно  з  додатком  № 1.

3.  Дане  рішення  підлягає  оприлюдненню   в  засобах  масової  інформації .

4. Дане  рішення  набирає  чинності    з  01.01.2020 року

5 . Контроль  за  виконанням  даного  рішення  покласти  на  постійну  комісію  з  питань соціально-економічного  розвитку, планування  бюджету, фінансів та  цін.

Сільський голова                                                                      А.М.Король


Додаток №1

До рішення сільської ради
Порядок
справляння єдиного податку

1. Платники податку
1.1. Платниками єдиного податку є суб’єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.
Суб’єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на такі групи платників єдиного податку:
1) перша група – фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300 000 гривень;
2) друга група – фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:
- не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
-  обсяг доходу не перевищує 1 500 000 гривень.
Дія цього підпункту не поширюється на фізичних осіб - підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005), а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.
Такі фізичні особи - підприємці належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для такої групи;
3) третя група – фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах,  не обмежена та юридичні особи - суб’єкти господарювання  будь – якої організаційно – правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 20 000 000 гривень.
1.2. При розрахунку загальної кількості осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником єдиного податку – фізичною особою, не враховуються наймані працівники, які перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю і пологами та у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею передбаченого законодавством віку.
При розрахунку середньооблікової кількості працівників застосовується визначення, встановлене Податковим кодексом України.
1.3. Для цілей цього Порядку під побутовими послугами населенню, які надаються першою та другою групами платників єдиного податку, розуміються такі види послуг:
1) виготовлення взуття за індивідуальним замовленням;
2) послуги з ремонту взуття;
3) виготовлення швейних виробів за індивідуальним замовленням;
4) виготовлення виробів із шкіри за індивідуальним замовленням;
5) виготовлення виробів з хутра за індивідуальним замовленням;
6) виготовлення спіднього одягу за індивідуальним замовленням;
7) виготовлення текстильних виробів та текстильної галантереї за індивідуальним замовленням;
8) виготовлення головних уборів за індивідуальним замовленням;
9) додаткові послуги до виготовлення виробів за індивідуальним замовленням;
10) послуги з ремонту одягу та побутових текстильних виробів;
11) виготовлення та в’язання трикотажних виробів за індивідуальним замовленням;
12) послуги з ремонту трикотажних виробів;
13) виготовлення килимів та килимових виробів за індивідуальним замовленням;
14) послуги з ремонту та реставрації килимів та килимових виробів;
15) виготовлення шкіряних галантерейних та дорожніх виробів за індивідуальним замовленням;
16) послуги з ремонту шкіряних галантерейних та дорожніх виробів;
17) виготовлення меблів за індивідуальним замовленням;
18) послуги з ремонту, реставрації та поновлення меблів;
19) виготовлення теслярських та столярних виробів за індивідуальним замовленням;
20) технічне обслуговування та ремонт автомобілів, мотоциклів, моторолерів і мопедів за індивідуальним замовленням;
21) послуги з ремонту радіотелевізійної та іншої аудіо- та відеоапаратури;
22) послуги з ремонту електропобутової техніки та інших побутових приладів;
23) послуги з ремонту годинників;
24) послуги з ремонту велосипедів;
25) послуги з технічного обслуговування і ремонту музичних інструментів;
26) виготовлення металовиробів за індивідуальним замовленням;
27) послуги з ремонту інших предметів особистого користування, домашнього вжитку та металовиробів;
28) виготовлення ювелірних виробів за індивідуальним замовленням;
29) послуги з ремонту ювелірних виробів;
30) прокат речей особистого користування та побутових товарів;
31) послуги з виконання фоторобіт;
32) послуги з оброблення плівок;
33) послуги з прання, оброблення білизни та інших текстильних виробів;
34) послуги з чищення та фарбування текстильних, трикотажних і хутрових виробів;
35) вичинка хутрових шкур за індивідуальним замовленням;
36) послуги перукарень;
37) ритуальні послуги;
38) послуги, пов’язані з сільським та лісовим господарством;
39) послуги домашньої прислуги;
40) послуги, пов’язані з очищенням та прибиранням приміщень за індивідуальним замовленням.
1.4. Не можуть бути платниками єдиного податку першої – третьої груп:
1.4.1. суб’єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи - підприємці), які здійснюють:
1) діяльність з організації, проведення азартних ігор, лотерей (крім розповсюдження лотерей), парі (букмекерське парі, парі тоталізатора);
2) обмін іноземної валюти;
3) виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажем пива та столових вин);
4) видобуток, виробництво, реалізацію дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, у тому числі органогенного утворення (крім виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння);
5) видобуток, реалізацію корисних копалин, крім реалізації корисних копалин місцевого значення;
6) діяльність у сфері фінансового посередництва, крім діяльності у сфері страхування, яка здійснюється страховими агентами, визначеними Законом України «Про страхування», сюрвейєрами, аварійними комісарами та аджастерами, визначеними розділом ІІІ Податкового кодексу України;
7) діяльність з управління підприємствами;
8) діяльність з надання послуг пошти (крім кур’єрської діяльності) та зв’язку (крім діяльності, що не підлягає оподаткуванню);
9) діяльність з продажу предметів мистецтва та антикваріату, діяльність з організації торгів (аукціонів) виробами мистецтва, предметами колекціонування або антикваріату;
10) діяльність з організації, проведення гастрольних заходів;
1.4.2. фізичні особи - підприємці, які здійснюють технічні випробування та дослідження (група 74.3 КВЕД ДК 009:2005), діяльність у сфері аудиту;
1.4.3. фізичні особи - підприємці, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара, житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 100 квадратних метрів, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 квадратних метрів;
1.4.4. страхові (перестрахові) брокери, банки, кредитні спілки, ломбарди, лізингові компанії, довірчі товариства, страхові компанії, установи накопичувального пенсійного забезпечення, інвестиційні фонди і компанії, інші фінансові установи, визначені законом; реєстратори цінних паперів;
1.4.5. суб’єкти господарювання, у статутному капіталі яких сукупність часток, що належать юридичним особам, які не є платниками єдиного податку, дорівнює або перевищує 25 відсотків;
1.4.6. представництва, філії, відділення та інші відокремлені підрозділи юридичної особи, які не є платником єдиного податку;
1.4.7. фізичні та юридичні особи - нерезиденти;
1.4.8. суб’єкти господарювання, які на день подання заяви про реєстрацію платником єдиного податку мають податковий борг, крім безнадійного податкового боргу, що виник внаслідок дії обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин).
1.5. Платники єдиного податку повинні здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій).

2. Об’єкт оподаткування
Об’єктом оподаткування є доходи платників єдиного податку, отримані ним від провадження підприємницької діяльності, які обкладаються єдиним податком.

3. Порядок визначення доходів та їх склад
3.1. Доходом платника єдиного податку є:
1) для фізичної особи - підприємця - дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 3.3 цього розділу. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності;
2) для юридичної особи – будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формах, визначених пунктом 3.3 цього розділу.
3.2. При продажу основних засобів юридичними особами – платниками єдиного податку дохід визначається як сума коштів, отриманих від продажу таких основних засобів.
Якщо основні засоби продані після їх використання протягом 12 календарних місяців з дня введення в експлуатацію, дохід визначається як різниця між сумою коштів, отриманою від продажу таких основних засобів, та їх залишковою балансовою вартістю, що склалася на день продажу.
3.3. До суми доходу платника єдиного податку включається вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг).
Безоплатно отриманими вважаються товари (роботи, послуги), надані платнику єдиного податку згідно з письмовими договорами дарування та іншими письмовими договорами, укладеними згідно із законодавством, за якими не передбачено грошової або іншої компенсації вартості таких товарів (робіт, послуг) чи їх повернення, а також товари, передані платнику єдиного податку.
До суми доходу платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість за звітний період також включається сума кредиторської заборгованості, за якою минув строк позивної давності.
До суми доходу платника єдиного податку третьої групи (юридичні особи) за звітний період включається вартість реалізованих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг), за які отримана попередня оплата (аванс) у період сплати інших податків і зборів, визначених Податковим кодексом України.
3.4. У разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, комісії, транспортного експедирування або за агентськими договорами доходом є сума отриманої винагороди повіреного (агента).
3.5. Дохід, виражений в іноземній валюті, перераховується у гривнях за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України на дату отримання такого доходу.
3.6. Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання – передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг). Для платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість, датою отримання доходу є дата списання кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності.
Для платника єдиного податку третьої групи (юридичні особи) датою отримання доходу також є дата відвантаження товарів (виконання робіт, надання послуг), за які отримана попередня оплата (аванс) у період сплати інших податків і зборів, визначених Податковим кодексом України.
3.7. У разі здійснення торгівлі товарами або послугами з використанням торговельних автоматів чи іншого подібного обладнання, що не передбачає наявності реєстратора розрахункових операцій, датою отримання доходу вважається дата вилучення з таких торговельних апаратів та/або подібного обладнання грошової виручки.
3.8. У разі якщо торгівля товарами (роботами, послугами) через торговельні автомати здійснюється з використанням жетонів, карток та/або інших замінників грошових знаків, виражених у грошовій одиниці України, датою отримання доходу вважається дата продажу таких жетонів, карток та/або інших замінників грошових знаків, виражених у грошовій одиниці України.
3.9. Доходи фізичної особи – платника єдиного податку, отримані в результаті провадження господарської діяльності та оподатковані згідно з цим Порядком, не включаються до складу загального річного оподатковуваного доходу фізичної особи, визначеного відповідно до розділу IV Податкового кодексу України.
3.10. Не є доходом суми податків і зборів, утримані (нараховані) платником єдиного податку під час здійснення ним функцій податкового агента, а також суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, нараховані платником єдиного податку відповідно до закону.
3.11. До складу доходу, визначеного цим розділом, не включаються:
1) суми податку на додану вартість;
2) суми коштів, отриманих за внутрішніми розрахунками між структурними підрозділами платника єдиного податку;
3) суми фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, отриманої та поверненої протягом 12 календарних місяців з дня її отримання, та суми кредитів;
4) суми коштів цільового призначення, що надійшли від Пенсійного фонду та інших фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з бюджетів або державних цільових фондів, у тому числі в межах державних або місцевих програм;
5) суми коштів (аванс, передоплата), що повертаються покупцю товару (робіт, послуг) -платнику єдиного податку та/або повертаються платником єдиного податку покупцю товару (робіт, послуг), якщо таке повернення відбувається внаслідок повернення товару, розірвання договору або за листом-заявою про повернення коштів;
6) суми коштів, що надійшли як оплата товарів (робіт, послуг), реалізованих у період сплати інших податків і зборів, встановлених Податковим кодексом України, вартість яких була включена до доходу юридичної особи при обчисленні податку на прибуток підприємств або загального оподатковуваного доходу фізичної особи – підприємця;
7) суми податку на додану вартість, що надійшли у вартості товарів (виконаних робіт, наданих послуг), відвантажених (поставлених) у період сплати інших податків і зборів, встановлених Податковим кодексом України;
8) суми коштів та вартість майна, внесені засновниками або учасниками платника єдиного податку до статутного капіталу такого платника;
9) суми коштів у частині надмірно сплачених податків і зборів, встановлених Податковим кодексом України, та суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що повертаються платнику єдиного податку з бюджетів або державних цільових фондів;
10) дивіденди, отримані платником єдиного податку – юридичною особою від інших платників податків, оподатковані в порядку, визначеному Податковим кодексом України.
3.12. Дивіденди, що виплачуються юридичними особами власникам корпоративних прав (засновникам платників єдиного податку), оподатковуються згідно з розділами ІІІ і IV Податкового кодексу України.
3.13. Дохід визначається на підставі даних обліку, який ведеться відповідно до розділу 9 цього Порядку.
3.14. Визначення доходу здійснюється для цілей оподаткування єдиним податком та для надання права суб’єкту господарювання зареєструватися платником єдиного податку та/або перебувати на спрощеній системі оподаткування.
3.15. При визначенні обсягу доходу, що дає право суб’єкту господарювання зареєструватися платником єдиного податку та/або перебувати на спрощеній системі оподаткування в наступному податковому (звітному) періоді, не включається дохід, отриманий як компенсація (відшкодування) за рішенням суду за будь-які попередні (звітні) періоди.
3.16. Право на застосування спрощеної системи оподаткування в наступному календарному році мають платники єдиного податку за умови неперевищення протягом календарного року, встановленого обсягу доходу для відповідної групи платників єдиного податку.
При цьому якщо протягом календарного року платники першої і другої груп  використали право на застосування іншої ставки єдиного податку у зв’язку з перевищенням обсягу доходу, встановленого для відповідної групи, право на застосування спрощеної системи оподаткування в наступному календарному році такі платники мають за умови неперевищення ними протягом календарного року обсягу доходу, встановленого підпунктом 3 пункту 1.1 розділу 1 цього Порядку.

4. База оподаткування
Базою оподаткування для третьої  групи платників єдиного податку є обсяг доходу, визначений відповідно до вимог розділу 3 цього Порядку.

5. Ставки податку
5.1. Ставки єдиного податку для платників першої – другої груп встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі у цьому Порядку - мінімальна заробітна плата), та у відсотках до доходу (відсоткові ставки).
5.2. Фіксовані ставки єдиного податку встановлюються для фізичних осіб – підприємців, які здійснюють господарську діяльність залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць для першої та другої груп платників єдиного податку,а саме:
5.2.1.Для першої групи-фізичних осіб-підприємців ставка становить 10 відсотків до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного)року;
5.2.2.Для другої групи – фізичних осіб-підприємців ставка становить 20 відсотків до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року,  за виключенням наступних видів діяльності:
5.2.2.1. КВЕД 47.61 «Роздрібна торгівля книгами в спеціалізованих магазинах» згідно ДК 009:2010, КВЕД 47.62 «Роздрібна торгівля газетами та канцелярськими  товарами в спеціалізованих магазинах»  згідно ДК 009:2010 - ставка становить 15 відсотків до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої  законом на 1 січня податкового (звітного) року;
5.2.2.2. КВЕД 95.29 «Ремонт інших побутових виробів і предметів особистого вжитку» згідно ДК 009:2010 - ставка становить 15 відсотків до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року;
5.2.2.3. КВЕД 49.39 «Інший пасажирський наземний транспорт, н.в.і.у.» згідно ДК 009:2010 - ставка становить 10 відсотків до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року;
5.2.2.4. КВЕД 88.10 «Надання соціальної допомоги без забезпечення проживання для осіб похилого віку та інвалідів» згідно ДК 009:2010 - ставка становить 10 відсотків до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
5.3. Відсоткова ставка єдиного податку для платників третьої групи встановлюється у розмірі:
1) 2 відсотки доходу – у разі сплати податку на додану вартість згідно з Податковим кодексом України;
2) 4 відсотки доходу – у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.
Для фізичних осіб – підприємців, які здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння, ставка єдиного податку встановлюється у розмірі, визначеному підпунктом 2 цього пункту.
5.4. Ставка єдиного податку встановлюється для платників єдиного податку першої та  третьої групи (фізичні особи – підприємці) у розмірі 15 відсотків:
1) до суми перевищення обсягу доходу, визначеного у підпунктах 1, 2 і 3 пункту 1.1 розділу 1 цього Порядку;
2) до доходу, отриманого від провадження діяльності, не зазначеної у свідоцтві платника єдиного податку, віднесеного до першої або другої груп;
3) до доходу, отриманого при застосуванні іншого способу розрахунків, ніж зазначений у цьому Порядку;
4) до доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування.
5) до доходу, отриманого платниками першої або другої групи від провадження діяльності, яка не передбачена у підпунктах 1 або  2 пункту 1.1 розділу 1 цього Порядку.
5.5. Ставки єдиного податку для платників третьої групи (юридичні особи) встановлюються у подвійному розмірі ставок, визначених пунктом 5.3 цього розділу:
1) до суми перевищення обсягу доходу, визначеного у підпункті 3 пункту 1.1 розділу 1 цього Порядку;
2) до доходу, отриманого при застосуванні іншого способу розрахунків, ніж зазначений у цьому Порядку;
3) до доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування.

6. Порядок обчислення податку

6.1. Суб’єктами підприємницької діяльності – фізичними особами, які відносяться до першої і другої груп платників податку, єдиний податок сплачується за ставками, встановленими міською радою в залежності від виду діяльності, з урахуванням особливостей, встановлених пунктом 5.4 розділу 5 цього Порядку.
6.2. У разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп кількох видів господарської діяльності застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений для таких видів господарської діяльності.
6.3. У разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп господарської діяльності на територіях більш як однієї сільської, селищної або міської ради застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений  розділом  5 цього Порядку для відповідної групи таких платників єдиного податку.
6.4. Ставки, встановлені пунктами 5.3 – 5.5 цього Порядку, застосовуються з урахуванням таких особливостей:
1) платники єдиного податку першої групи, які у календарному кварталі перевищили обсяг доходу, визначений для таких платників у пункті 1.1 розділу 1 цього Порядку, з наступного календарного кварталу за заявою переходять на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку другої або третьої групи, або відмовляються від застосування спрощеної системи оподаткування.
Такі платники до суми перевищення зобов’язані застосувати ставку єдиного податку у розмірі 15 відсотків.
Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу;
2) платники єдиного податку другої групи, які перевищили у податковому (звітному) періоді обсяг доходу, визначений для таких платників у пункті 1.1 розділу 1 цього Порядку, в наступному податковому (звітному) кварталі за заявою переходять на застосування ставки єдиного податку, визначеної  для платників єдиного податку третьої групи, або відмовляються від застосування спрощеної системи оподаткування.
Такі платники до суми перевищення зобов’язані застосувати ставку єдиного податку у розмірі 15 відсотків.
Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу;
3) платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи - підприємці), які перевищили у податковому (звітному) періоді обсяг доходу, визначений для таких платників у пункті 1.1 розділу 1 цього Порядку, до суми перевищення застосовують ставку єдиного податку у розмірі 15 відсотків, а також зобов’язані у порядку, встановленому цим Порядком, перейти на сплату інших податків і зборів, встановлених Податковим кодексом України.
Платники єдиного податку третьої групи (юридичні особи), які перевищили у податковому (звітному) періоді обсяг доходу, визначений для таких платників у пункті 1.1 розділу 1 цього Порядку, до суми перевищення застосовують ставку єдиного податку у подвійному розмірі ставок, визначених пунктами 5.3 – 5.5 цього Порядку, перейти на сплату інших податків і зборів, встановлених Податковим кодексом України.
Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу;
4) ставка єдиного податку, визначена для третьої групи у розмірі 2 відсотки, може бути обрана:
а) суб’єктом господарювання, який зареєстрований платником податку на додану вартість відповідно до розділу V Податкового кодексу України, у разі переходу ним на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу;
б) платником єдиного податку третьої групи, який обрав ставку єдиного податку в розмірі 4 відсотки, у разі добровільної зміни ставки єдиного податку шляхом подання заяви щодо зміни ставки єдиного податку не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку календарного кварталу, в якому буде застосовуватися нова ставка та реєстрації такого платника єдиного податку платником податку на додану вартість у порядку, встановленому розділом V Податкового кодексу України;
в) суб’єктом господарювання, який не зареєстрований платником податку на додану вартість у разі його переходу на спрощену систему оподаткування або зміни групи платників єдиного податку шляхом реєстрації платником податку на додану вартість відповідно до розділу V Податкового кодексу України і подання заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу, в якому здійснено реєстрацію платником податку на додану вартість;
5) у разі анулювання реєстрації платника податку на додану вартість у порядку, встановленому розділом V Податкового кодексу України, платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату єдиного податку за ставкою у розмірі 4 відсотки (для платників єдиного податку третьої групи) або відмовитися від застосування спрощеної системи оподаткування шляхом подання заяви щодо зміни ставки єдиного податку чи відмови від застосування спрощеної системи оподаткування не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу, в якому здійснено анулювання реєстрації платником податку на додану вартість.

7. Податковий період

7.1. Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку першої та другої груп є календарний рік.
Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої групи є календарний квартал.
7.2. Податковий (звітний) період починається з першого числа першого місяця податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем останнього місяця податкового (звітного) періоду.
7.3. Для суб’єктів господарювання, які перейшли на сплату єдиного податку із сплати інших податків і зборів, установлених Податковим кодексом України, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, що настає за наступним податковим (звітним) кварталом, у якому особу зареєстровано платником єдиного податку, і закінчується останнім календарним днем останнього місяця такого періоду.
7.4. Для зареєстрованих в установленому порядку фізичних осіб - підприємців, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому особу зареєстровано платником єдиного податку.
Для зареєстрованих в установленому законом порядку суб’єктів господарювання (новостворених), які протягом 10 календарних днів з дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, в якому відбулася державна реєстрація.
7.5. Для суб’єктів господарювання, які утворюються в результаті реорганізації (крім перетворення) будь-якого платника податку, що має непогашені податкові зобов’язання чи податковий борг, які виникли до такої реорганізації, перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому погашено такі податкові зобов’язання чи податковий борг і подано заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування.
7.6. У разі державної реєстрації припинення юридичних осіб та державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, які є платниками єдиного податку, останнім податковим (звітним) періодом вважається період, у якому подано до органу державної податкової служби заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з припиненням провадження господарської діяльності.
7.7. У разі зміни податкової адреси платника єдиного податку останнім податковим (звітним) періодом за такою адресою вважається період, у якому подано до органу державної податкової служби заяву щодо зміни податкової адреси.

8. Строк та порядок сплати податку

8.1. Платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.
Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року.
У разі якщо міська рада приймає рішення щодо зміни раніше встановлених ставок єдиного податку, єдиний податок сплачується за такими ставками у порядку та строки, визначені підпунктом 12.3.4 пункту 12.3 статті 12 Податкового кодексу України.
8.2. Нарахування авансових внесків для платників єдиного податку першої і другої груп здійснюється органами державної податкової служби на підставі заяви такого платника єдиного податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності.
8.3. Платники єдиного податку третьої групи сплачують єдиний податок протягом десяти календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал.
8.4. Сплата єдиного податку платниками першої - третьої груп здійснюється за місцем податкової адреси.
8.5. Платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.
8.6. Суми єдиного податку, сплачені відповідно до абзацу другого пункту 8.1 та пункту 8.5 цього розділу, підлягають зарахуванню в рахунок майбутніх платежів з цього податку за заявою платника єдиного податку.
Помилково та/або надміру сплачені суми єдиного податку підлягають поверненню платнику в порядку, встановленому Податковим кодексом України.
8.7. Єдиний податок, нарахований за перевищення обсягу доходу, сплачується протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал.
8.8. У разі припинення платником єдиного податку провадження господарської діяльності податкові зобов’язання із сплати єдиного податку нараховуються такому платнику до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому до органу державної податкової служби подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з припиненням провадження господарської діяльності або анульовано реєстрацію за рішенням органу державної податкової служби на підставі отриманого від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.
У разі анулювання реєстрації платника єдиного податку за рішенням органу державної податкової служби податкові зобов’язання із сплати єдиного податку нараховуються такому платнику до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому проведено анулювання реєстрації.

9. Строк та порядок подання звітності про обчислення і сплату податку

9.1. Платники єдиного податку першої – третьої груп ведуть облік у порядку, визначеному підпунктами 9.1.1 – 9.1.3 цього пункту.
9.1.1. Платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи – підприємці), які не є платниками податку на додану вартість, ведуть книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів.
Форма книги обліку доходів, порядок її ведення затверджуються Міністерством фінансів України (чи Державною фіскальною службою). Для реєстрації книги обліку доходів такі платники єдиного податку подають до органу державної податкової служби за місцем обліку примірник книги, у разі обрання способу ведення книги у паперовому вигляді.
9.1.2. Платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи – підприємці),  які є платниками податку на додану вартість, ведуть облік доходів та витрат за формою та в порядку, що встановлені Міністерством фінансів України. Для реєстрації книги обліку доходів такі платники єдиного податку подають до органу державної податкової служби за місцем обліку примірник книги.
9.1.3. Платники єдиного податку третьої групи (юридичні особи) використовують дані спрощеного бухгалтерського обліку щодо доходів та витрат з урахуванням положень пунктів 44.2, 44.3 статті 44 Податкового кодексу України.
9.2. Платники єдиного податку першої та другої  груп подають до органу державної податкової служби податкову декларацію платника єдиного податку у строк, встановлений для річного податкового (звітного) періоду, в якій відображаються обсяг отриманого доходу, щомісячні авансові внески, визначені пунктом 8.1 розділу 8 цього Порядку.
Така податкова декларація подається, якщо платник єдиного податку не допустив перевищення протягом року обсягу доходу, визначеного у пункті 1.1 розділу 1 цього Порядку, та/або самостійно не перейшов на сплату єдиного податку за ставками, встановленими для платників єдиного податку другої або третьої групи.
9.3. Платники єдиного податку третьої групи подають до органу державної податкової служби  податкову декларацію платника єдиного податку у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду.
9.4. Податкова декларація подається до органу державної податкової служби за місцем податкової адреси.
9.5. Отримані протягом податкового (звітного) періоду доходи, що перевищують обсяги доходів, встановлених пунктом 1.1 розділу 1 цього Порядку, відображаються платниками єдиного податку в податковій декларації з урахуванням особливостей, визначених підпунктами 9.5.1 – 9.5.5 цього пункту.
9.5.1. Платники єдиного податку першої та другої груп  подають до органу державної податкової служби податкову декларацію у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду, у разі перевищення протягом року обсягу доходу, визначеного у пункті 1.1 розділу 1 цього Порядку, або самостійного прийняття рішення про перехід на сплату податку за ставками, встановленими для платників єдиного податку другої або третьої (фізичні особи – підприємці) груп.
При цьому у податковій декларації окремо відображаються обсяг доходу, оподаткований за ставками, визначеними для платників єдиного податку першої та другої груп, обсяг доходу, оподаткований за ставкою 15 відсотків, обсяг доходу, оподаткований за новою ставкою єдиного податку, обраною згідно з умовами, визначеними цим Порядком, авансові внески, встановлені пунктом 8.1 пункту 8 цього Порядку.
Подання податкової декларації у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду, звільняє таких платників від обов’язку подання податкової декларації у строк, встановлений для річного податкового (звітного) періоду.
9.5.2. Платники єдиного податку другої групи у податковій декларації окремо відображають:
1) щомісячні авансові внески, визначені пунктом 8.1 розділу 8 цього Порядку;
2) обсяг доходу, оподаткований за кожною з обраних ними ставок єдиного податку;
3) обсяг доходу, оподаткований за ставкою 15 відсотків (у разі перевищення обсягу доходу).
9.5.3. Платники єдиного податку третьої (фізичні особи – підприємці)  групи у податковій декларації окремо відображають:
1) обсяг доходу, оподаткований за кожною з обраних ними ставок єдиного податку;
2) обсяг доходу, оподаткований за ставкою 15 відсотків (у разі перевищення обсягу доходу).
9.5.4. Платники єдиного податку третьої (юридичні особи) групи у податковій декларації окремо відображають:
1) обсяг доходу, оподаткований за відповідною ставкою єдиного податку, встановленою пунктом 5.3 розділу 5 цього Порядку;
2) обсяг доходу, оподаткований за подвійною ставкою, встановленою для таких платників пунктом 5.3 розділу 5 цього Порядку (у разі перевищення обсягу доходу).
9.5.5. У разі застосування іншого способу розрахунків, ніж зазначений у цьому Порядку, здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, провадження діяльності, не зазначеної у реєстрі платників єдиного податку першої і другої груп, платники єдиного податку в податковій декларації додатково відображають окремо доходи, отримані від здійснення таких операцій.
9.6. Сума перевищення обсягу доходу відображається у податковій декларації за податковий (звітний) період, у якому відбулося таке перевищення.
При цьому отримана сума перевищення доходу, встановленого для платників єдиного податку першої і другої груп, не включається до обсягу доходу, з якого сплачується наступна обрана ставка такими платниками єдиного податку.
9.7. Податкова декларація складається наростаючим підсумком з урахуванням норм пунктів 9.5 і 9.6 цього розділу. Уточнююча податкова декларація подається у порядку, встановленому Податковим кодексом України.
9.8. Платники єдиного податку для отримання довідки про доходи мають право подати до органу державної податкової служби податкову декларацію за інший, ніж квартальний (річний) податковий (звітний) період, що не звільняє такого платника податку від обов’язку подання податкової декларації у строк, встановлений для квартального (річного) податкового (звітного) періоду.
Така податкова декларація складається з урахуванням норм пунктів 9.5 і 9.6 цього розділу і не є підставою для нарахування та/або сплати податкового зобов’язання.
9.9. Форми податкових декларацій платника єдиного податку, визначених пунктами 9.2 і 9.3 цього розділу, затверджуються в порядку, встановленому статтею 46 Податкового кодексу України.
9.10. Платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи – підприємці)  груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної  торговельної  мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових операцій.
Платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи – підприємці)  груп,  крім тих,  які здійснюють діяльність на ринках, продажу товарів дрібнороздрібної  торговельної  мережі через засоби пересувної мережі, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати у власній діяльності зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстраторів розрахункових операцій, з дати початку застосування реєстраторів розрахункових операцій до 1 січня 2017 року звільняються від проведення відповідно до норм Податкового кодексу України перевірок з питань дотримання порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій.
Застосування реєстраторів розрахункових операцій є обов’язковим  для платників єдиного податку третьої групи  - з 1  липня 2015 року, для платників єдиного податку другої групи з 1  січня 2016 року.

10. Особливості нарахування, сплати та подання звітності з окремих податків і зборів платниками єдиного податку

10.1. Платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з таких податків і зборів:
1) податку на прибуток підприємств;
2) податку на доходи фізичних осіб у частині доходів (об’єкта оподаткування), що отримані в результаті господарської діяльності платника першої – третьої групи (фізичної особи) та оподатковані згідно з цим Порядком;
3) податку на додану вартість з операцій з постачання товарів, робіт та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, крім податку на додану вартість, що сплачується фізичними особами та юридичними особами, які обрали ставку єдиного податку, визначену підпунктом 1 пункту 5.3 розділу 5 цього Порядку;
4) податку на майно (в частині земельного податку), крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються платниками єдиного податку першої – третьої груп  для провадження господарської діяльності;
10.2. Нарахування, сплата та подання звітності з податків і зборів інших, ніж зазначені у пункті 10.1 цього розділу, здійснюються платниками єдиного податку в порядку та розмірах, встановлених Податковим кодексом України.
У разі ввезення товарів на митну територію України податки і збори та митні платежі сплачуються платником єдиного податку на загальних підставах відповідно до закону.
10.3. Платник єдиного податку виконує передбачені Податковим кодексом України функції податкового агента у разі нарахування (виплати, надання) оподатковуваних податком на доходи фізичних осіб доходів на користь фізичної особи, яка перебуває з ним у трудових або цивільно-правових відносинах.

11. Порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування, або відмови від спрощеної системи оподаткування

11.1. Порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування платниками єдиного податку першої – третьої груп здійснюється відповідно до підпунктів 11.1.1 – 11.1.4 цього пункту.
11.1.1. Для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання подає до органу державної податкової служби заяву.
Заява подається за вибором платника податків в один із таких способів:
1)         особисто платником податків або уповноваженою на це особою;
2)         надсилається  поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
3)         засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством;
4)         державному реєстратору як додаток до реєстраційної картки, що подається для проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи – підприємця з урахуванням вимог пункту 1.4 цього Порядку. Електронна копія заяви, виготовлена шляхом сканування, передається державним реєстратором до органу державної податкової служби одночасно з відомостями з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи – підприємця згідно із Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців».
11.1.2. Зареєстровані в установленому порядку фізичні особи - підприємці, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, вважаються платниками єдиного податку з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася держана реєстрація.
Зареєстровані в установленому законом порядку суб’єкти господарювання (новостворені), які протягом 10 днів з дня державної  реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, яка не передбачає сплату податку на додану вартість, вважаються платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації.
11.1.3. Суб’єкт господарювання, який утворюється в результаті реорганізації (крім перетворення) будь-якого платника податку, що має непогашені податкові зобов’язання чи податковий борг, які виникли до такої реорганізації, може бути зареєстрований як платник єдиного податку (шляхом подання не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу заяви) з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому здійснено погашення таких податкових зобов’язань чи податкового боргу.
11.1.4. Суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм Податкового кодексу України, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до органу державної податкової служби не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.
Перехід на спрощену систему оподаткування суб’єкта господарювання, зазначеного в абзаці першому цього підпункту, може бути здійснений за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб’єктом господарювання дотримано вимоги, установлені в пункті 1.1 розділу1 цього Порядку.
До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік, який визначається з дотриманням вимог, встановлених цим Порядком.
При цьому якщо суб’єкт господарювання протягом календарного року, що передує року обрання спрощеної системи оподаткування, самостійно прийняв рішення про припинення фізичної особи – підприємця, то при переході на спрощену систему оподаткування до розрахунку доходу за попередній календарний рік включається вся сума доходу, отриманого такою особою в результаті провадження господарської діяльності за такий попередній календарний рік.
Форма розрахунку доходу за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування, затверджується Міністерством фінансів України.
11.1.5. За умови дотримання платником єдиного податку вимог, встановлених Податковим кодексом України для обраної ним групи, такий платник самостійно перейти на сплату єдиного податку, встановленого для інших груп платників єдиного податку, шляхом подання заяви до  до органу державної податкової служби не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. При цьому у платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість, анулюється реєстрація платника податку на додану вартість у порядку, встановленому Податковим кодексом України, у разі обрання ним першої або другої групи чи ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, яка включає податок на додану вартість до складу єдиного податку.
11.2. Відмова від спрощеної системи оподаткування платниками єдиного податку першої – третьої груп здійснюється в порядку, визначеному підпунктами 11.2.1 - 11.2.3 цього розділу.
11.2.1. Для відмови від спрощеної системи оподаткування суб’єкт господарювання не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року) подає до органу державної податкової служби заяву.
11.2.2. Платники єдиного податку можуть самостійно відмовитися від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених Податковим кодексом України  з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів.
11.2.3. Платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених Податковим кодексом України, у таких випадках та в строки:
1) у разі перевищення протягом календарного року, встановленого обсягу доходу платниками єдиного податку першої і другої груп та нездійснення такими платниками переходу на застосування іншої ставки – з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому відбулося таке перевищення;
2) у разі перевищення протягом календарного року обсягу доходу, встановленого підпунктом 3 пункту 1.1 розділу 1 цього Порядку, платниками єдиного податку першої і другої груп, які використали право на застосування інших ставок, встановлених для третьої групи, – з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому відбулося таке перевищення;
3) у разі перевищення протягом календарного року встановленого обсягу доходу платниками єдиного податку третьої групи – з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому відбулося таке перевищення;
4) у разі застосування платником єдиного податку іншого способу розрахунків, ніж зазначені у пункті 1.5 розділу 1 цього Порядку, – з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому допущено такий спосіб розрахунків;
5) у разі здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, або невідповідності вимогам організаційно-правових форм господарювання – з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності або відбулася зміна організаційно-правової форми;
6) у разі перевищення чисельності фізичних осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником єдиного податку, – з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому допущено таке перевищення;
7) у разі здійснення видів діяльності, не зазначених у реєстрі платників єдиного податку, – з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності;
8) у разі наявності податкового на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів – в останній день другого із двох послідовних кварталів;
9) у разі здійснення платниками першої або другої групи діяльності, яка не передбачена у підпунктах 1 або 2 пункту 1.1. розділу 1 цього Порядку відповідно,- з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому здійснювалася така діяльність.
11.3. У заяві зазначаються такі обов’язкові відомості:
1) найменування суб’єкта господарювання, код за ЄДРПОУ (для юридичної особи)  або прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи - підприємця, реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер) або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків);
2) податкову адресу суб’єкта господарювання;
3) місце провадження господарської діяльності;
4) обрані  суб’єктами господарювання види господарської діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010;
5) обрані суб’єктом господарювання група та  ставка єдиного податку або зміна групи та ставки єдиного податку;
6) кількість осіб, які одночасно перебувають з фізичною особою – підприємцем у трудових відносинах, та середньооблікова чисельність працівників у юридичної особи;
7) дата (період) обрання або переходу на спрощену систему оподаткування.
11.3.1. До заяви включаються такі відомості (за наявності) про:
1) зміну найменування суб’єкта господарювання (для юридичної особи) або прізвища, ім’я, по батькові фізичної особи – підприємця, або серії та номера паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків);
2) зміну податкової адреси суб’єкта господарювання;
3) зміну провадження господарської діяльності;
4) зміну видів господарської діяльності;
5) зміну організаційно-правової форми юридичної особи;
6) дату (період) відмови від застосування спрощеної системи у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, встановлених Податковим кодексом України;
7) дату (період) припинення платником єдиного податку провадження господарської діяльності;
8) зміну групи та ставки платника єдиного податку.
11.3.2. Інформація про період щорічної відпустки, і терміни тимчасової втрати працездатності з обов’язковим доданням копії листка непрацездатності подається за заявою у довільній формі.
11.4. У разі зміни найменування юридичної особи, прізвища, ім’я, по батькові фізичної особи – підприємця або серії та номера паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків) заява подається протягом місяця з дня виникнення таких змін.
11.5. У разі зміни податкової адреси суб’єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності, видів господарської діяльності заява подається платниками єдиного податку першої і другої груп не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулися такі зміни.
11.6. У разі зміни податкової адреси суб’єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності заява подається платниками єдиного податку третьої групи  разом з податкової декларацією за податковий (звітний) період, у якому відбулися такі зміни.
11.7. Форма та порядок подання заяви встановлюються Міністерством фінансів України.

12. Порядок реєстрації  та анулювання реєстрації платника єдиного податку

12.1. Реєстрація суб’єкта господарювання як  платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку.
12.2. Міністерство фінансів України веде реєстр платників єдиного податку, в якому містяться інформація про осіб, зареєстрованих платниками єдиного податку.
12.3. У разі відсутності визначених Податковим кодексом України підстав для відмови у реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку орган державної податкової служби зобов’язаний протягом двох робочих днів від дати надходження заяви щодо переходу на спрощену систему
12.4. У випадках, передбачених пунктом 11.1.2  розділу 11 цього Порядку, орган державної податкової служби, у разі відсутності визначених Податковим кодексом України підстав для відмови, здійснює реєстрацію суб’єкта господарювання як платника єдиного податку з дати, визначеної відповідно до зазначеного підпункту, протягом двох робочих днів з дати отримання органом державної податкової служби від державного реєстратора електронної копії заяви, виготовленої шляхом сканування, одночасно з відомостями з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи – підприємця, якщо така заява додана до реєстраційної картки.
12.5. У разі відмови у реєстрації платника єдиного податку орган державної податкової служби зобов’язаний надати протягом двох робочих днів з дня подання суб’єктом господарювання відповідної заяви письмову вмотивовану відмову, яка може бути оскаржена суб’єктом господарювання у встановленому порядку.
12.6. Підставами для прийняття органом державної податкової служби рішення про відмову у  реєстрації  суб’єкта  господарювання як платника єдиного податку є виключно:
1) невідповідність такого суб’єкта господарювання вимогам розділу 1 цього Порядку;
2) наявність у суб’єкта господарювання, який утворюється в результаті реорганізації (крім перетворення) будь-якого платника податку, непогашених податкових зобов’язань чи податкового боргу, що виникли до такої реорганізації;
3) недотримання таким суб’єктом вимог, встановлених підпунктом 11.1.4. пункту 11.1 розділу 11 цього Порядку.
12.7. До реєстру платників єдиного податку вносяться  такі відомості про платника єдиного податку:
1) найменування суб’єкта господарювання, код згідно з ЄДРПОУ (для юридичної особи)  або прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи - підприємця, реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер) або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і мають відповідну відмітку у паспорті);
2) податкова адреса суб’єкта господарювання;
3) місце провадження господарської діяльності;
4) обрані фізичною особою - підприємцем першої та другої груп види господарської діяльності;
5) ставка єдиного податку та група платника податку;
6) дата (період) обрання або переходу на спрощену систему оподаткування;
7) дата реєстрації;
8) види господарської діяльності;
9) дата анулювання реєстрації.
12.8. У разі зміни відомостей, передбачених підпунктами 1-5 пункту 12.7 цього розділу, вносяться зміни до реєстру платників єдиного податку в день подання платником відповідної заяви.
12.9. За бажанням зареєстрований платник єдиного податку може безоплатно та безумовно отримати витяг з реєстру платників єдиного податку. Строк надання витягу не повинен перевищувати одного робочого дня з дня надходження запиту. Витяг діє до внесення змін до реєстру.
Форма запиту для отримання витягу та витягу з реєстру платників єдиного податку затверджується Міністерством фінансів України.
12.10. Реєстрація  платником єдиного податку є безстроковою та може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за рішенням органу державної податкової служби у разі:
1) подання платником податку заяви щодо відмови від застосування спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених Податковим кодексом України, – в останній день календарного кварталу, в якому подано таку заяву;
2) припинення юридичної особи (крім перетворення) або припинення підприємницької діяльності фізичною особою – підприємцем відповідно до закону – в день отримання органом державної податкової служби від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації такого припинення;
3)  у випадках, визначених підпунктом 11.2.3 пункту 11.2 розділу 11 цього Порядку.
12.11. У разі виявлення органами державної податкової служби під час проведення перевірок порушень платником єдиного податку першої – третьої груп вимог, встановлених цим Порядком, анулювання реєстрації платника єдиного податку першої – третьої груп проводиться за рішенням такого органу, прийнятим на підставі акта перевірки, з першого числа місяця, наступного за кварталом, в якому допущено порушення. У такому випадку суб’єкт господарювання має право обрати або перейти на спрощену систему оподаткування після закінчення чотирьох послідовних кварталів з моменту прийняття рішення органом державної податкової служби.
12.12. Погашення податкового боргу після анулювання реєстрації платника єдиного податку здійснюється у порядку, встановленому главою 9 розділу ІІ Податкового кодексу України.

13. Відповідальність платника єдиного податку

Платники єдиного податку несуть відповідальність відповідно до Податкового кодексу України за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій.

Секретар сільської ради                                                                    Н.М.Кучер

 

 

Україна
Побережненська  сільська  рада  
Вінницького  району  Вінницької  області  


Рішення
про встановлення ставок та пільг із сплати податку на
нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки,
на 2020 рік
Побережненської сільської ради

_Вінницького   району _Вінницькоїобласті
32сесія
7 скликання
Код згідно з КОАТУУ_04329949

Керуючися статтею 266 Податкового кодексу України, пунктом 24 частини першої статті 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Побережненська сільська рада
найменування сільської, селищної, міської ради/ради об’єднаних територіальних громад)
ВИРІШИЛА:
1. Установити на території Побережненської сільської  ради:
1) ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, згідно з додатком 1;
2) пільги для фізичних та юридичних осіб, надані відповідно до підпункту 266.4.2 пункту 266.4 статті 266 Податкового кодексу України, за переліком згідно з додатком 2.
2. Оприлюднити рішення в засобах масової інформації або в інший можливий спосіб.
3. Контроль за виконанням рішення покласти на виконавчий комітет Побережненської сільської ради
.
5. Рішення набирає чинності2 з 01.01.2020
Голова Побережненської сільської ради ____________________________________________
(найменування сільської, селищної, міської ради/ради об’єднаних територіальних громад) __________
(підпис) А.М.Король_
(ініціали та прізвище)



Додаток 1
до рішення про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку


СТАВКИ
податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки1
Ставки встановлюються на 2020рік та вводяться в дію з 01 січня 2020 року.
Адміністративно-територіальні одиниці або населені пункти, або території об’єднаних територіальних громад, на які поширюється дія рішення ради:
Код області Код району Код згідно з КОАТУУ Найменування адміністративно-територіальної одиниці або
населеного пункту, або території об’єднаної територіальної громади


Класифікація будівель та споруд2 Ставки податку3 за 1 кв. метр
(відсотків розміру мінімальної заробітної плати)
код2 найменування2 для юридичних осіб для фізичних осіб
  1 зона4 2 зона4 3 зона4 1 зона4 2 зона4 3 зона4
11 Будівлі житлові
111 Будинки одноквартирні
1110 Будинки одноквартирні5
1110.1  Будинки одноквартирні масової забудови  1% - - 0,5% - -
1110.2  Котеджі та будинки одноквартирні підвищеної комфортності  - - - - - -
1110.3  Будинки садибного типу  1% - - 0,5% - -
1110.4  Будинки дачні та садові  - - - - - -
112  Будинки з двома та більше квартирами
1121  Будинки з двома квартирами5
1121.1  Будинки двоквартирні масової забудови  1% - - 0,5% - -
1121.2  Котеджі та будинки двоквартирні підвищеної комфортності  - - - - - -
1122  Будинки з трьома та більше квартирами5
1122.1  Будинки багатоквартирні масової забудови  1% - - 0,5% - -
1122.2  Будинки багатоквартирні підвищеної комфортності, індивідуальні  - - - - - -
1122.3  Будинки житлові готельного типу  - - - - - -
113  Гуртожитки5
1130.1  Гуртожитки для робітників та службовців - - - - - -
1130.2  Гуртожитки для студентів вищих навчальних закладів5 - - - - - -
1130.3  Гуртожитки для учнів навчальних закладів5 - - - - - --
1130.4  Будинки-інтернати для людей похилого віку та інвалідів5 - - - - - -
1130.5  Будинки дитини та сирітські будинки5 - - - - - -
1130.6  Будинки для біженців, притулки для бездомних5 - - - - - -
1130.9  Будинки для колективного проживання інші  - - - - - -
      
12  Будівлі нежитлові
121  Готелі, ресторани та подібні будівлі
1211  Будівлі готельні
1211.1  Готелі  - - - - - -
1211.2  Мотелі  - - - - - -
1211.3  Кемпінги  - - - - - -
1211.4  Пансіонати  - - - - - -
1211.5  Ресторани та бари  5% - - 5% - -
1212  Інші будівлі для тимчасового проживання
1212.1  Туристичні бази та гірські притулки  - - - - - -
1212.2  Дитячі та сімейні табори відпочинку  - - - - - -
1212.3  Центри та будинки відпочинку  - - - - - -
1212.9  Інші будівлі для тимчасового проживання, не класифіковані раніше  - - - - - -
122 Будівлі офісні
1220  Будівлі офісні5
1220.1  Будівлі органів державного та місцевого управління5 - - - - - -
1220.2  Будівлі фінансового обслуговування  - - - - - -
1220.3  Будівлі органів правосуддя5 - - - - - -
1220.4  Будівлі закордонних представництв5 - - - - - -
1220.5  Адміністративно-побутові будівлі промислових підприємств  -- --- --- --- - -
1220.9  Будівлі для конторських та адміністративних цілей інші  -- - - - - -
123  Будівлі торговельні
1230  Будівлі торговельні
1230.1  Торгові центри, універмаги, магазини  1,5% - - 1,5% - -
1230.2  Криті ринки, павільйони та зали для ярмарків5 - - - - - -
1230.3  Станції технічного обслуговування автомобілів  - - - - - -
1230.4  Їдальні, кафе, закусочні тощо  1.5% - - 1.5% - -
1230.5  Бази та склади підприємств торгівлі і громадського харчування  - - - - - -
1230.6  Будівлі підприємств побутового обслуговування  - - - - - -
1230.9  Будівлі торговельні інші  - - - - - -
124 Будівлі транспорту та засобів зв’язку
1241  Вокзали, аеровокзали, будівлі засобів зв’язку та пов’язані з ними будівлі
1241.1  Автовокзали та інші будівлі автомобільного транспорту  - - - - - -
1241.2  Вокзали та інші будівлі залізничного транспорту  - - - - - -
1241.3  Будівлі міського електротранспорту  - - - - - -
1241.4  Аеровокзали та інші будівлі повітряного транспорту  - - - - - -
1241.5  Морські та річкові вокзали, маяки та пов’язані з ними будівлі  - - - -  -
1241.6  Будівлі станцій підвісних та канатних доріг  - - - - - -
1241.7  Будівлі центрів радіо- та телевізійного мовлення, телефонних станцій, телекомунікаційних центрів тощо  - - - - - -
1241.8  Ангари для літаків, локомотивні, вагонні, трамвайні та тролейбусні депо  - - - - - -
1241.9  Будівлі транспорту та засобів зв’язку інші  - - - - - -
1242 Гаражі
1242.1  Гаражі наземні  - - - - - -
1242.2  Гаражі підземні  - - - - - -
1242.3  Стоянки автомобільні криті  - - - - - -
1242.4  Навіси для велосипедів  - - - - - -
125  Будівлі промислові та склади
1251  Будівлі промислові5
1251.1  Будівлі підприємств машинобудування та металообробної промисловості5 - - - - - -
1251.2  Будівлі підприємств чорної металургії5 - - - - - -
1251.3  Будівлі підприємств хімічної та нафтохімічної промисловості5 - - - - - -
1251.4  Будівлі підприємств легкої промисловості5 - - - - - -
1251.5  Будівлі підприємств харчової промисловості5 - - - - - -
1251.6  Будівлі підприємств медичної та мікробіологічної промисловості5 - - - - - -
1251.7  Будівлі підприємств лісової, деревообробної та целюлозно-паперової промисловості5 - - - - - -
1251.8  Будівлі підприємств будівельної індустрії, будівельних матеріалів та виробів, скляної та фарфоро-фаянсової промисловості5 - - - - - -
1251.9  Будівлі інших промислових виробництв, включаючи поліграфічне5 - - - - - -
1252  Резервуари, силоси та склади
1252.1  Резервуари для нафти, нафтопродуктів та газу  - - - - - -
1252.2  Резервуари та ємності інші  - - - - - -
1252.3  Силоси для зерна  - - - - - -
1252.4  Силоси для цементу та інших сипучих матеріалів  - - - - - -
1252.5  Склади спеціальні товарні  - - - - - -
1252.6  Холодильники  - - - - - -
1252.7  Складські майданчики  - - - - - -
1252.8  Склади універсальні  - - - - - -
1252.9  Склади та сховища інші5 - - - - - -
126  Будівлі для публічних виступів, закладів освітнього, медичного та оздоровчого призначення
1261  Будівлі для публічних виступів
1261.1  Театри, кінотеатри та концертні зали  - - - - - -
1261.2  Зали засідань та багатоцільові зали для публічних виступів  - - - - - -
1261.3  Цирки  - - - - - -
1261.4  Казино, ігорні будинки  - - - - - -
1261.5  Музичні та танцювальні зали, дискотеки  - - - - - -
1261.9  Будівлі для публічних виступів інші  - - - - - -
1262  Музеї та бібліотеки
1262.1  Музеї та художні галереї5 - - - - - -
1262.2  Бібліотеки, книгосховища5 - - - - - -
1262.3  Технічні центри  - - - - - -
1262.4  Планетарії5 - - - - - -
1262.5  Будівлі архівів5 - - - - - -
1262.6  Будівлі зоологічних та ботанічних садів5 - - - - - -
1263  Будівлі навчальних та дослідних закладів
1263.1  Будівлі науково-дослідних та проектно-вишукувальних установ  - - - - - -
1263.2  Будівлі вищих навчальних закладів  - - - - - -
1263.3  Будівлі шкіл та інших середніх навчальних закладів5 0% - - 0% - -
1263.4  Будівлі професійно-технічних навчальних закладів5 - - - - - -
1263.5  Будівлі дошкільних та позашкільних навчальних закладів5 0% - - 0% - -
1263.6  Будівлі спеціальних навчальних закладів для дітей з особливими потребами5 - - - - - -
1263.7  Будівлі закладів з фахової перепідготовки  - - - - - -
1263.8  Будівлі метеорологічних станцій, обсерваторій5 - - - - - -
1263.9  Будівлі освітніх та науково-дослідних закладів інші5 - - - - - -
1264  Будівлі лікарень та оздоровчих закладів
1264.1  Лікарні багатопрофільні територіального обслуговування, навчальних закладів5 - - - - - -
1264.2  Лікарні профільні, диспансери5 - - - - - -
1264.3  Материнські та дитячі реабілітаційні центри, пологові будинки5 - - - - - -
1264.4  Поліклініки, пункти медичного обслуговування та консультації5 0% - - 0% - -
1264.5  Шпиталі виправних закладів, в’язниць та Збройних Сил5 - - - - - -
1264.6  Санаторії, профілакторії та центри функціональної реабілітації5 - - - - - -
1264.9  Заклади лікувально-профілактичні та оздоровчі інші5 - - - - - -
1265  Зали спортивні5
1265.1  Зали гімнастичні, баскетбольні, волейбольні, тенісні тощо  - - - - - -
1265.2  Басейни криті для плавання  - - - - - -
1265.3  Хокейні та льодові стадіони криті  - - - - - -
1265.4  Манежі легкоатлетичні  - - - - - -
1265.5  Тири  - - - - - -
1265.9  Зали спортивні інші  - - - - - -
127  Будівлі нежитлові інші
1271  Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства5
1271.1  Будівлі для тваринництва5 - - - - - -
1271.2  Будівлі для птахівництва5 - - - - - -
1271.3  Будівлі для зберігання зерна5 - - - - - -
1271.4  Будівлі силосні та сінажні5 - - - - - -
1271.5  Будівлі для садівництва, виноградарства та виноробства5 - - - - - -
1271.6  Будівлі тепличного господарства5 - - - - -- -
1271.7  Будівлі рибного господарства5 - - - - - -
1271.8  Будівлі підприємств лісівництва та звірівництва5 - - - - - -
1271.9  Будівлі сільськогосподарського призначення інші5 - - - - - -
1272  Будівлі для культової та релігійної діяльності5 - - -  
1272.1  Церкви, собори, костьоли, мечеті, синагоги тощо5 - - - - - -
1272.2  Похоронні бюро та ритуальні зали  - - - - - -
1272.3  Цвинтарі та крематорії5 - - - - - -
1273  Пам’ятки історичні та такі, що охороняються державою5 -  - - -
1273.1  Пам’ятки історії та архітектури5 - - - - - -
1273.2  Археологічні розкопки, руїни та історичні місця, що охороняються державою5 - - - - - -
1273.3  Меморіали, художньо-декоративні будівлі, статуї5 - - - - - -
1274  Будівлі інші, не класифіковані раніше5 - - - - -
1274.1  Казарми Збройних Сил5 -- - - - - -
1274.2  Будівлі поліцейських та пожежних служб5 - - - - - -
1274.3  Будівлі виправних закладів, в’язниць та слідчих ізоляторів5 - - - - - -
1274.4  Будівлі лазень та пралень  -
- -
- -
- -
- -
- -
-
1274.5  Будівлі з облаштування населених пунктів  - - - - - -


Сільський голова                                                            А.М.Король

                                                                           Додаток №              
до рішення сільської   ради
від____________№_

Порядок
справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
1. Платники податку
          1.1. Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової  та/або нежитлової нерухомості.
          1.2. Визначення платників податку в разі перебування об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб:
а) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку;
б) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб – власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;
в) якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.
2. Об’єкт оподаткування
          2.1. Об’єктом оподаткування є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.
          2.2. Не є об’єктом оподаткування:
  а) об’єкти житлової та  нежитлової нерухомості, які перебувають у власності  органів державної влади, органів місцевого самоврядування, а також організацій, створених ними в установленому порядку, що повністю утримуються за рахунок відповідного державного чи місцевого бюджету і є неприбутковими (їх спільній власності);
б) будівлі дитячих будинків сімейного типу;
в)гуртожитки;
      г) житлова нерухомість непридатна для проживання, в тому числі в зв’язку з аварійним станом, визнана такою згідно з рішенням міської ради;
ґ) об’єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать дітям – сиротам, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа, визнаним такими відповідно до закону, дітям – інвалідам, які виховуються одинокими матерями (батьками), але не більше одного такого об’єкта на дитину;
д) об’єкти нежитлової нерухомості, які використовуються суб’єктами господарювання малого та середнього бізнесу, що провадять свою діяльність в малих архітектурних формах та на ринках;
е) будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств;
є) будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності;
ж) об’єкти  житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності громадських організацій інвалідів та їх підприємств.
3. База оподаткування
          3.1. Базою оподаткування є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.
     3.2. База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється Вінницьким відділенням Вінницької ОДПІ  Головного управління державної фіскальної служби у Вінницькій області на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.
3.3. База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи із загальної площі кожного окремого об’єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт.
4. Ставка податку
4.1. Ставка податку для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб становить 0,05 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року за 1 кв.м бази оподаткування.
4.2. У 2018 році ставка податку для об’єктів нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних осіб становить 0 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року за 1 кв.м бази оподаткування.
4.3. Розрахунок ставки податку у гривнях щорічно проводить Вінницьке відділення Вінницької ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області.
5. Порядок обчислення суми податку
5.1. Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, які знаходяться у власності фізичних осіб на території Побережненської сільської ради  проводиться Вінницьким відділенням Вінницької ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості, у такому порядку:
1) за наявності у власності платника податку одного об’єкта житлової нерухомості, в тому числі його частки, податок обчислюється, виходячи із бази оподаткування, зменшеної відповідно до підпунктів а) або б) пункту 8.1. розділу 8 цього Порядку;
2) за наявності у власності платника податку більше одного об’єкта житлової нерухомості одного типу, в тому числі їх часток, податок обчислюється виходячи із сумарної  загальної  площі таких об’єктів, зменшеної відповідно до підпунктів  а) або б) пункту 8.1. розділу 8 цього Порядку;
3) за наявності у власності платника податку об’єктів житлової нерухомості різних видів, у тому числі їх часток, податок обчислюється виходячи із сумарної загальної площі таких об’єктів, зменшеної відповідно до підпункту в) пункту 8.1. розділу 8 цього Порядку;
4) сума податку, обчислена з урахуванням підпунктів  2 і 3 цього пункту, розподіляється органом державної податкової служби пропорційно до питомої ваги житлової площі кожного з об’єктів житлової нерухомості.
Обчислення суми податку з об’єкта / об’єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється органом державної податкової служби  за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості , виходячи із загальної площі кожного з об’єктів нежитлової нерухомості та відповідної ставки податку.
5.2. Податкове/податкові  повідомлення  рішення про сплату суми/сум податку, обчисленого згідно з пунктом 5.1 цього розділу, та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об’єктів житлової  та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку органом державної податкової служби за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).
5.3. Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової та/або нежитлової  нерухомості податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.
5.4. Органи державної податкової служби за місцем проживання (реєстрації) платників податку в десятиденний строк інформують відповідні органи державної податкової служби за місцезнаходженням об’єктів житлової та/або нежитлової  нерухомості про надіслані (вручені) платнику податку податкові повідомлення – рішення про сплату податку у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
5.5. Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень – рішень про сплату податку фізичним особам – нерезидентам здійснюють органи державної податкової служби за місцезнаходженням об’єктів житлової та/або нежитлової  нерухомості, що перебувають у власності таких нерезидентів.
5.6. Платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до органу державної податкової служби за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:
об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;
розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;
права на користування пільгою із сплати податку;
розміру ставки податку;
нарахованої суми податку.
У разі виявлення розбіжностей між даними органів державної податкової служби та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, орган державної податкової служби за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє  податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).
5.7. Органи державної реєстрації прав на нерухоме майно, а також органи, що здійснюють реєстрацію місця проживання фізичних осіб, зобов’язані щоквартально, у 15-денний строк після закінчення податкового (звітного) кварталу подавати державній податковій службі відомості, необхідні для розрахунку податку за місцем розташування такого об’єкта нерухомого майна станом на перше число відповідного кварталу в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
5.8. У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а для нового власника – починаючи з місяця, в якому виникло право власності.
Орган державної податкової служби надсилає податкове повідомлення – рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.
6.Податковий період
Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.
7. Строк та порядок сплати податку
7.1. Податок сплачується за місцем розташування об’єкта/об’єктів  оподаткування і зараховується до бюджету Побережненської ї сільської ради  згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.
7.2. Податкове зобов’язання за звітний рік з податку сплачується:
а) фізичними особами — протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;
б) юридичними особами — авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.
8. Пільги із сплати податку
8.1. База оподаткування об’єкта/об’єктів  житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебуває у власності фізичної особи – платника податку, зменшується:
а) для квартири – на 60 кв. метрів;
б) для житлового будинку – на 120 кв. метрів;
в) для різних типів об’єктів   житлової нерухомості (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири та житлового будинку) – на 180 кв. метрів.
Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).
8.2.Побережненська  сільська рада   за зверненням фізичних осіб або релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровані у встановленому законом порядку, може встановлювати додаткові пільги з податку, що сплачується на території  з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у їх власності та використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої такими статутами.
Відповідно така пільга надається на наступний бюджетний рік, що слідує за роком в якому надійшло звернення від фізичної особи або релігійної організації.
Пільги з податку, що сплачується на території села з об’єктів житлової нерухомості для фізичних осіб визначаються виходячи з їх майнового стану та рівня доходів.
Пільги з податку, що сплачується на території з об’єктів житлової нерухомості для фізичних осіб не надаються на:
а) об’єкт/об’єкти оподаткування, якщо площа такого/таких  об’єкта/об’єктів перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі;
б) об’єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).
Пільги з податку, що сплачується на території селища з об’єктів нежитлової нерухомості  встановлюються  в залежності від майна, яке є об’єктом оподаткування.
Побережненська сільська рада, в особі сільського  голови, щороку до 1 лютого подає в Вінницьке відділення Вінницької ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області відомості стосовно пільг, наданих сільською  радою відповідно до абзацу першого цього підпункту.
9.Строк та порядок подання звітності про обчислення і сплату податку
                        Платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають до Вінницького відділення Вінницької ОДПІ ДФС у Вінницькій області декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 «Податкова декларація (розрахунок)» Податкового кодексу України, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.
     Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості декларація подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.
Секретар сільської ради                                                               Н.М.Кучер

 

Україна
Побережненська  сільська  рада  
Вінницького  району  Вінницької  області  
РІШЕННЯ
про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку
на 2020 рік
Побережненської сільської ради ____________________________________________________________________________
Вінницького району Вінницької  області
32 сесія
7 скликання
Код згідно з КОАТУУ04329949

Керуючися абзацами другим і третім пункту 284.1 статті 284 Податкового кодексу України та пунктом 24 частини першої статті 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”,Побережненської сільска рада
(найменування сільської, селищної, міської ради/ради об’єднаних територіальних громад)

ВИРІШИЛА:
1. Установити на території Побережненської сільської  ради:
1) ставки земельного податку згідно з додатком 1;
2) пільги для фізичних та юридичних осіб, надані відповідно до пункту 284.1 статті 284 Податкового кодексу України, за переліком згідно з додатком 2.
2. Оприлюднити рішення в засобах масової інформації або в інший можливий спосіб.
3. Контроль за виконанням рішення покласти на _Виконавчийц комітет Побережненської сільської ради
5. Рішення набирає чинності2 з 01.01.2020
Голова __Побережненської сільської ради ________________________________________
   (найменування сільської, селищної, міської  ради/ради об’єднаних територіальних громад) __________
(підпис) _А.М.Король__________________
(ініціали та прізвище)

 

Додаток 1
до рішення про встановлення ставок
та пільг із сплати земельного податку
.
СТАВКИ
земельного податку1
Ставки встановлюються на 2020 рік та вводяться в дію
з 01 січня 2020 року.

Адміністративно-територіальні одиниці або населені пункти, або території об’єднаних територіальних громад, на які поширюється дія рішення ради:
Код області Код району Код
згідно з КОАТУУ Найменування адміністративно-територіальної одиниці або населеного пункту, або території об’єднаної територіальної громади

Вид цільового призначення земель2 Ставки податку3
(відсотків нормативної грошової оцінки)
за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено (незалежно від місцезнаходження) за земельні ділянки за межами населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено
код2 найменування2 для юридичних осіб для фізичних осіб для юридичних осіб для фізичних осіб
01 Землі сільськогосподарського призначення
01.01 Для ведення товарного сільськогосподарського виробництва4 5 0,6 5 0,6
01.02 Для ведення фермерського господарства4 5 0,6 5 0,6
01.03 Для ведення особистого селянського господарства4 5 0,6 5 0,6
01.04 Для ведення підсобного сільського господарства4 0,6 0,6 0,6 0,6
01.05 Для індивідуального садівництва4 0,6 0,6 0,6 0,6
01.06 Для колективного садівництва4 -       - - -
01.07 Для городництва4 0,6 0,6 0,6 0,6
01.08 Для сінокосіння і випасання худоби4 0,6 0,6 0,6 0,6
01.09 Для дослідних і навчальних цілей  - - - -
01.10 Для пропаганди передового досвіду ведення сільського господарства  - - - -
01.11 Для надання послуг у сільському господарстві  0,6 0,6 0,6 0,6
01.12 Для розміщення інфраструктури оптових ринків сільськогосподарської продукції  - - - -
01.13 Для іншого сільськогосподарського призначення 0,6 0,6 0,6 0,6
01.14 Для цілей підрозділів 01.01-01.13 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду  - - - -
02 Землі житлової забудови
02.01 Для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)4 0,6 0,6 0,6 0,6
02.02 Для колективного житлового будівництва4 - - - -
02.03 Для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку 0,6 0,6 0,6 0,6
02.04 Для будівництва і обслуговування будівель тимчасового проживання  - - - -
02.05 Для будівництва індивідуальних гаражів  - - - -
-02.06 Для колективного гаражного будівництва  - - - -
02.07 Для іншої житлової забудови   0,6 0,6 0,6 0,6
02.08 Для цілей підрозділів 02.01-02.07 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду  - - - -
03 Землі громадської забудови
03.01 Для будівництва та обслуговування будівель органів державної влади та місцевого самоврядування4 0 0 0 0
03.02 Для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти4 0 0 0 0
03.03 Для будівництва та обслуговування будівель закладів охорони здоров’я та соціальної допомоги4 0 0 0 0
03.04 Для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій4 0 0 0 0
03.05 Для будівництва та обслуговування будівель закладів культурно-просвітницького обслуговування4 0 0 0 0
03.06 Для будівництва та обслуговування будівель екстериторіальних організацій та органів4 - - - -
03.07 Для будівництва та обслуговування будівель торгівлі  3 3 5 5
03.08 Для будівництва та обслуговування об’єктів туристичної інфраструктури та закладів громадського харчування  3 3 5 5
03.09 Для будівництва та обслуговування будівель кредитно-фінансових установ  - - - -
03.10 Для будівництва та обслуговування будівель ринкової інфраструктури  - - - -
03.11 Для будівництва та обслуговування будівель і споруд закладів науки  - - - -
03.12 Для будівництва та обслуговування будівель закладів комунального обслуговування  - - - -
03.13 Для будівництва та обслуговування будівель закладів побутового обслуговування   - - - -
03.14 Для розміщення та постійної діяльності органів ДСНС4 - - - -
03.15 Для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови   3 3 5 5
03.16 Для цілей підрозділів 03.01-03.15 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду - - - -
-04 Землі природно-заповідного фонду
04.01 Для збереження та використання біосферних заповідників  - - - -
04.02 Для збереження та використання природних заповідників4 - - - -
04.03 Для збереження та використання національних природних парків4 - - - -
04.04 Для збереження та використання ботанічних садів4 - - - -
04.05 Для збереження та використання зоологічних парків  - - - -
04.06 Для збереження та використання дендрологічних парків  - - - -
04.07 Для збереження та використання парків - пам’яток садово-паркового мистецтва  - - - -
04.08 Для збереження та використання заказників  - - - -
04.09 Для збереження та використання заповідних урочищ  - - - -
04.10 Для збереження та використання пам’яток природи  - - - -
04.11 Для збереження та використання регіональних ландшафтних парків  - - - -
05 Землі іншого природоохоронного призначення
06 Землі оздоровчого призначення (землі, що мають природні лікувальні властивості, які використовуються або можуть використовуватися
для профілактики захворювань і лікування людей)
06.01 Для будівництва і обслуговування санаторно-оздоровчих закладів4 - - - -
06.02 Для розробки родовищ природних лікувальних ресурсів  - - - -
06.03 Для інших оздоровчих цілей  - - - -
06.04 Для цілей підрозділів 06.01-06.03 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду  - - - -
07 Землі рекреаційного призначення
07.01 Для будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення4 - - - -
07.02 Для будівництва та обслуговування об’єктів фізичної культури і спорту4 - - - -
07.03 Для індивідуального дачного будівництва  - - - -
07.04 Для колективного дачного будівництва   - - - -
07.05 Для цілей підрозділів 07.01-07.04 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду  - - - -
08 Землі історико-культурного призначення
08.01 Для забезпечення охорони об’єктів культурної спадщини   - - - -
08.02 Для розміщення та обслуговування музейних закладів  - - - -
08.03 Для іншого історико-культурного призначення  - - - -
08.04 Для цілей підрозділів 08.01-08.03 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду  - - - -
09 Землі лісогосподарського призначення
09.01 Для ведення лісового господарства і пов’язаних з ним послуг   0,3000 0,3000 0,3000 0,3000
09.02 Для іншого лісогосподарського призначення  0,3 0,3 0,3 0,3
09.03 Для цілей підрозділів 09.01-09.02 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду  - - - -
10 Землі водного фонду
10.01 Для експлуатації та догляду за водними об’єктами  3 3 5 5
10.02 Для облаштування та догляду за прибережними захисними смугами  3 3 5 5
10.03 Для експлуатації та догляду за смугами відведення  3 3 5 5
10.04 Для експлуатації та догляду за гідротехнічними, іншими водогосподарськими спорудами і каналами  3 3 5 5
10.05 Для догляду за береговими смугами водних шляхів  3 3 5 5
10.06 Для сінокосіння  3 3 5 5
10.07 Для рибогосподарських потреб  3 3 5 5
10.08 Для культурно-оздоровчих потреб, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей  - - - -
10.09 Для проведення науково-дослідних робіт  - - - -
10.10 Для будівництва та експлуатації гідротехнічних, гідрометричних та лінійних споруд  - - - -
10.11 Для будівництва та експлуатації санаторіїв та інших лікувально-оздоровчих закладів у межах прибережних захисних смуг морів, морських заток і лиманів  - - - -
10.12 Для цілей підрозділів 10.01-10.11 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду  - - - -
11 Землі промисловості
11.01 Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов’язані з користуванням надрами   - - - -
11.02 Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості  - - - -
11.03 Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд будівельних організацій та підприємств  - - - -
11.04 Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд технічної інфраструктури (виробництва та розподілення газу, постачання пари та гарячої води, збирання, очищення та розподілення води)  - - - -
11.05 Для цілей підрозділів 11.01-11.04 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду  - - - -
12 Землі транспорту
12.01 Для розміщення та експлуатації будівель і споруд залізничного транспорту 3 3 5 5
12.02 Для розміщення та експлуатації будівель і споруд морського транспорту   - - - -
12.03 Для розміщення та експлуатації будівель і споруд річкового транспорту   - - - -
12.04 Для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства4 - - - -
12.05 Для розміщення та експлуатації будівель і споруд авіаційного транспорту  - - - -
12.06 Для розміщення та експлуатації об’єктів трубопровідного транспорту  3 3 5 5
12.07 Для розміщення та експлуатації будівель і споруд міського електротранспорту  - - - -
12.08 Для розміщення та експлуатації будівель і споруд додаткових транспортних послуг та допоміжних операцій  - - - -
12.09 Для розміщення та експлуатації будівель і споруд іншого наземного транспорту  - - - -
12.10 Для цілей підрозділів 12.01-12.09 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду  - - - -
13 Землі зв’язку
13.01 Для розміщення та експлуатації об’єктів і споруд телекомунікацій  3 3 5 5
13.02 Для розміщення та експлуатації будівель та споруд об’єктів поштового зв’язку  - - - -
13.03 Для розміщення та експлуатації інших технічних засобів зв’язку  - - - -
13.04 Для цілей підрозділів 13.01-13.03, 13.05 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду - - - -
14 Землі енергетики
14.01 Для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об’єктів енергогенеруючих підприємств, установ і організацій   3 3 5 5
14.02 Для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об’єктів передачі електричної та теплової енергії  - - - -
14.03 Для цілей підрозділів 14.01-14.02 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду  - - - -
15 Землі оборони
15.01 Для розміщення та постійної діяльності Збройних Сил4 0,5 0,5 0,5 0,5
15.03 Для розміщення та постійної діяльності Держприкордонслужби4    
15.04 Для розміщення та постійної діяльності СБУ4    
15.05 Для розміщення та постійної діяльності Держспецтрансслужби4    
15.06 Для розміщення та постійної діяльності Служби зовнішньої розвідки4    
15.07 Для розміщення та постійної діяльності інших, утворених відповідно до законів, військових формувань4    
15.08 Для цілей підрозділів 15.01-15.07 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду    
16 Землі запасу     
17 Землі резервного фонду     
18 Землі загального користування4    
19 Для цілей підрозділів 16-18 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду     


Сільський голова             
А.М.Король
 

Середній курс валют
Валюта
Купівля
Продаж